Kordiceps ir ilgmūžības augs

Pirms vairāk kā desmit gadiem Ķīnā tika veikts unikāls valsts projekts – tika uzsākts jauns un svarīgs bioloģiski aktīvo uztura bagātinātāju, ātras darbības bioimūnu enerģijas regulatoru ražošanas etaps – šķidru koncentrātu ražošana no īpašām sēņu šūnām [1].

To ražošanai tika izmantotas ēdamās sēnes, kas ir labi pazīstamas Austrumu valstīs un labi pazīstamas Austrumos (galvenokārt ķīniešu kordicepsa sēnes, kas audzētas Tibetā, kā arī plakanpiepe (reiši sēne) un šitake sēnes).  Mūsdienu tehnoloģiju izmantošana (vakuuma koncentrācija un sēņu šūnu membrānu apstrāde zemā temperatūrā) ir novedusi pie unikālas un ātras darbības bioloģiski aktīvu uztura bagātinātāju izstrādes.

Pēdēja gada laikā cilvēki arvien aktīvāk meklē altermatīvus veidus organisma stiprināšanai. Neapstrīdama līdere šajā jomā ir austrumu, galvenokārt, ķīniešu medicīna. Jāatzīst, ka austrumu medicīnai, kurai ir ļoti senas tradīcijas, ir liela ietekme, jo tā izmanto bioloģiski aktīvās un nekaitīgas cilvēka ķermeņa funkciju, to savstarpējo attiecību un sistēmu regulējošus uztura bagātinātājus, kas modelē imūnsistēmas stāvokli un enerģētiku.

Kordiceps Ķīnā tiek uzskatīts par “Dieva dāvanu”

Kordicepsa, reiši un šitake sēņu šūnu kodolā esošais koncentrāts pēc savas iedarbības un rakstura ir sistēmātiski produkti. Pateicoties unikālajam sastāvam, to iedarbība ir ātri pamanāma visa cilvēka organisma sistēmas darbībā.

Kordicepsa un citu Austrumu medicīnā izmantoto veselību veicinošo sēņu dabisko iedarbību vēl vairāk pastiprina oriģinālu recepšu un unikālu biotehnoloģiju izmantošana. Uztura bagātinātājs, kas izgatavots ar kordicepsu, regulē ķermeņa biosistēmas.

kordiceps

Ķīnas kordiceps (tulk. Cordyceps sinensis) – parazītisko sēņu suga

Ķīnas kordiceps pieder pie augstāko sēņu grupas (Ascomycetes). Izplatīts Himalaju kalnos, apmēram 3-5 km augstumā (Tibeta, Nepāla, Butāna, Ķīnas augstiene, Indijas ziemeļi). Lai gan kordiceps nav klasificēts kā sēnīšu taksonomija, ķīniešu un tibetiešu medicīnā to raksturo kā eksotisku un ārstniecisku sēni. Nosaukums kordiceps (Cordyceps) nāk no latīņu valodas, kas nozīmē – galva. Mikoloģiskās pazīmes, saistītās sugas un nosaukumi citās valodās ir uzskaitīti 1. tabulā. Kordicepsu parasti novāc no aprīļa līdz augustam.

Ķīnas kordiceps ir parazītiska sēne, kas parazitē uz Thitarodes ģints tauriņu kāpuriem, kā arī dažreiz uz skudrām un citiem pazemes kukaiņiem. Sēnes spora nonāk ķermenī, pārklāj to. Dzīvnieks nomirst un tiek mumificēts. Vasarā sēne no dzīvnieka aizmugures izaug aptuveni 5-15 cm gara, tā izbārsta sporas [2].

Pati sēne ir tumši brūnā vai melnā krāsā, bet kāpura ķermenis, uz kura ir šī sēne ir dzeltenā vai brūnā krāsā. Kordicepsa vidējais svars ir aptuveni 300-500 mg.

Kordicepsa ietekme:

  • Kordicepsam ir tonizējoša iedarbība, tas dod enerģiju nierēm un pozitīvi ietekmē plaušu darbību.
  • Kordiceps palielina YIN / YANG enerģiju.
  • Kordicepss ir ilgmūžības augs.

 

Izmantotā literatūra:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3121254/
  2. https://lt.wikipedia.org/wiki/Kininis_kordicepsas
  3. http://naturalus.sveikas.lt/lt/kiti_naturalus_vaistai/vertingasis_parazitas__kordicepsas_cordyceps/ 
  4. https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/uzgrudintas-grybas-vabzdys-negailestingas-daugeliui-ligu.d?id=36389093

Atbildēt